Start arrow O nas  
21.03.2015.
reklama_sylwia.bmp
O nas
Swoje pierwsze szlify tłumaczeniowe zdobywałam jako studentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, uzyskując tytuł magistra w specjalizacji tłumaczenie pisemne w zakresie j.niemieckiego i j.angielskiego. Obowiązkowe praktyki tłumaczeniowe odbywałam m.in w Ministerstwie Finansów, uczestniczyłam również jako stypendystka w kursach letnich dla tłumaczy „Internationale Sommerschule Germersheim”. Po skończeniu studiów w Polsce uczestniczyłam w pierwszym historycznym studium przeznaczonym dla polskojęzycznych tłumaczy konferencyjnych organizowanym na Johannes Gutenberg Universität Mainz przez i pod auspicjami służb językowych Unii Europejskiej JICS ( Joint Interpreting and Conference Service). Po odbyciu praktyk tłumaczeniowych w Parlamencie i Komisji Europejskiej oraz zdaniu kompleksowych egzaminów z tłumaczenia symultanicznego ( kabinowego) i konsekutywnego otrzymałam certyfikat unijny „European Masters’ in Conference Interpreting”.

Od czasu skończenia edukacji kierunkowej doskonaliłam swój warsztat i umiejętności tłumaczeniowe współpracując z wieloma firmami oraz podmiotami indywidualnymi jako tłumacz „freelancer” oraz tłumacz pełnoetatowy.

W wydawnictwie Studio Gambit pełniłam funkcję tłumacza –weryfikatora, by następnie zatrudnić się w międzynarodowym koncernie turystycznym Thomas Cook Service AG ze Szwajcarii ( w Polsce znana jest jego firma-córka Neckermann), gdzie jako rezydent miałam możliwość dogłębnego poznania słownictwa i zagadnień z dziedziny turystyki i hotelarstwa.

Od roku 2005 prowadzę własną działalność gospodarczą jako tłumacz. W czasie 7 lat mojej aktywności zawodowej na wolnym rynku przetłumaczyłam ponad 10 tysięcy stron ( wiele projektów liczyło ponad kilkaset stron), a w ciągu ostatnich 2 lat obsługując projekt budowy Morskiego Terminalu Kontenerowego spędziłam ponad 450 dni wykonując tłumaczenia ustne.

Współpracowałam i współpracuję z klientami z Polski, Europy a nawet Ameryki Południowej.

Listę klientów, z którymi pracowałam w ostatnim czasie znajdą Państwo klikając na zakładkę „REFERENCJE".