Start arrow Zakres usług  
21.03.2015.
reklama_sylwia.bmp
Zakres usług
TRANSLATICUM oferuje pełny zakres tłumaczeń ustnych: tłumaczenia konferencyjne ( symulatniczne, konsekutywne) i towarzyszące ( negocjacyjne, szeptanki). Istnieje możliwość zlecenia tłumaczenia wyjazdowego w kraju i za granicą. W przypadku tłumaczeń ustnych podstawową jednostką rozliczeniową jest blok trwający 4 godziny zegarowe.

Drugim trzonem działalności biura są tłumaczenie pisemne: zwykłe i uwierzytelnione (poświadczone przez tłumacza przysięgłego). Ten rodzaj tłumaczeń rozliczany jest wg standardowych stron przeliczeniowych. W przypadku tłumaczenia pisemnego zwykłego jest to strona składająca się z 1500 znaków; strona przeliczeniowa tłumaczenia uwierzytelnionego to 1125 znaków.

Obsługiwane kombinacje językowe obejmują tłumaczenia w kierunkach:

j.niemiecki - j.polski
j.polski – j.niemiecki
j.angielski – j. polski
j.polski - j. niemiecki
oraz tłumaczenia z języka obcego na drugi język obcy, czyli np. z j.angielskiego na j.niemiecki.

TRANSLATICUM przyjmuje tłumaczenia ekspresowe - powyżej 5 stron w trybie 24-godzinnym, oraz superekspresy - powyżej 8 stron w trybie 24-godzinnym.

Jako profesjonalny tłumacz korzystam z najnowszych osiągnięć techniki prowadzących do optymalizacji wydajności pracy i zapewnienia najwyższej jakości tekstu docelowego. W tym celu korzystam z narzędzi wspomagających proces tłumaczenia, tj. programu TRADOS, najbardziej rozpowszechnionego oprogramowania dla zawodowych tłumaczy. Dzięki temu możliwe jest zachowanie jak największej spójności i jednorodności terminologicznej tekstu końcowego.

Teksty do tłumaczenia można dostarczać drogą poczty elektronicznej, faksem lub osobiście.
Gotowe tłumaczenia odsyłane są mailem, faksem, pocztą tradycyjną lub kurierem.
Za wykonane zlecenia wystawiane są faktury VAT.

 
« poprzedni artykuł